English
得獎名單 Awardee Lists

一年級

金獎

1B

李卓諾

銀獎

1B

葉昢賢

銅獎

1A

林楚沂

優異獎

1A

鍾焯軒

1A

馬語彤

1B

黃梓軒

1B

袁逸嵐

1C

梁芯穎

1C

陳怡甄

參與獎

1A

陳朗翹

1A

李錠汶

1A

雷卓智

1A

陳俊熹

1B

鄭長澤

1B

劉綽霆

1B

潘希進

1B

李政瑋

1B

黃小津

1B

蘇穎彰

1C

江駿洛

1C

林樂曦

1C

曾希玟

1C

黃穎孜

1C

黃梓淏

P.1

Gold Award

1B

Yip Pui Yin

Silver Award

1B

Carlos Huang Zixuan

Bronze Award

1A

Chung Cheuk Hin

Merit Award

1A

Lam Cho Yi

1A

Lee Jae

1A

Raja Hadi Mustafa

1A

Chan Chun Hei

1A

Matthew Cheng Cheung Chak

1B

Kingsley Lau

1B

Isaac Lee Cheuk Nok

1B

Poon Hei Chun

1B

Andy Su Wing Cheung

1B

Wong Siu Chun

1B

Ian Yuen

1B

Lee Ching Wai

1B

Huang Tsz Ho

1C

Lam Lok Hei

1C

Tsang Hei Man

1C

Chan Long Kiu

Participation Award

1A

Lui Cheuk Chi

1A

Omar Phyllis

1C

Jiang Jun Kuo

1C

Wong Wing Tsz

二年級

金獎

2A

徐宇晗

銀獎

2B

鄧兆峰

銅獎

2A

葉子賢

優異獎

2A

鍾展翎

2A

林澤康

2B

黃楚穎

P.2

Gold Award

2A

Xu Yu Han, Julie

Silver Award

2B

Tang Siu Fung, Oscar

Bronze Award

2A

Chung Janine

Merit Award

2A

Lin Chak Hong, Jacky

2B

Chow Yip Wing

2B

Wong Cho Wing

Participation Award

2A

Ip Tsz Yin, Jase

三年級

金獎

3D

張灝鈞

銀獎

3C

林子皓

銅獎

3B

陳頌昇

優異獎

3A

黃梓菡

3A

王曦樂

3B

陳俊宇

3B

于欣瑤

3B

戴俊銘

3B

朱國瑞

參與獎

3C

宋子辰

3C

黃家晴

3C

伍震朗

3D

吳凱晴

3D

鄭鎧軒

3D

林鎧澄

P.3

Gold Award

3B

Hung Ting Him

Silver Award

3B

Yu Chloe

Bronze Award

3B

Chen Song Sheng

Merit Award

3A

Wang Yihan

3A

Sarinas,Caitlyn Brielle Aranas

3A

Lim Vlenniz De Leon

3B

Chen Chun Yu

3B

Dai Eric

3B

Tam Yik Man

3B

Zou Yilin

3B

Zhang Xiyue

3B

Zhu Kwok Sui

3D

Cheung Ho Kwan

3D

Ng Hoi Ching

Participation Award

3A

Huang Tsz Ham Macha

3A

Wang Hei Lok

3B

Law Mei Sze Macy

3B

Li Tony

3B

Li Wing

3B

Li Yik Tung

3B

Zhao Kobi Chak Kiu

3B

Zhu Ke Hao

3C

SONG ZICHEN

3C

LAM TSZ HO HERMAN

3D

Cheng Hoi Hin

3D

Li Hoi Kei

3D

Zhong Hang Sing

3D

Lin Hoi Ching

四年級

金獎

4C

鄒安騏

銀獎

4B

關泳怡

銅獎

4C

劉縉燁

優異獎

4A

謝雨彤

4B

劉軒廷

4B

陳豫洋

4B

陳文昊

4B

劉語嫣

4C

陳 碩

參與獎

4A

戴綺文

4A

周家豪

4A

彭欣雅

4B

莫斯羽

4B

熊曼彤

4B

鄭夢芹

4B

李晨宇

4B

韓東霖

4B

李俊杰

4B

嚴旭巧

4B

盛佳悅

4B

于小涵

4B

抗與同

4C

李禹侯

4C

溫雅蘭

4C

許珮筠

4C

周啟研

4C

朱楚銘

4D

李柔君

4D

林子軒

4D

譚恩嵐

4D

黃皓軒

4E

張光輝

4E

何翊溥

4E

黃嘉惠

4E

林天麒

4E

王祺程

P.4

Gold Award

4A

Xie Yu Tong

Silver Award

4B

Kwan Wing Yi

Bronze Award

4C

Lau Chun Ip

Merit Award

4A

Raia Muhammad Amaar

4B

Chan Yu Yeung

4B

Liu Xuan Ting Jessica

4B

Mo Siyu

4B

Sheng Smile

4B

Xie Yixin

4B

Xiong Margaret

4B

Yu Athena Xiao Han

4B

Yim Yuk Hau

4C

Chan Shek

4C

Chow On Ki Anastasia

4C

Jiang Yu Chen

4C

Li Shin

4C

Xu Peijun

4C

Zhou Qiyan James

4C

Zhu Zijian

4C

Zhu Chu Ming

4D

Lam Tsz Ki

4D

Wong Ho Hin

4E

Lin Tian Qi

4E

Wang Albert

4E

Wong Ka Wai

Participation Award

4A

Ji An Qing Wen

4A

Tai Yee Man

4A

Wu Ying Yi

4B

Han Tung Lam

4B

Kang Yu Tong

4B

Li Lucas

4B

Li Terry

4B

Zhan Zhe

4B

Zheng Mung Kan Vicky

4C

Chow On Ni Anaqueen

4C

Li Pui Hang

4D

Lee Yau Kwan

4D

Lin Tsz Hin

4D

Tam Sophine Adiel

4E

He Yik Po

五年級

金獎

5B

甘  恬

銀獎

5C

鄧文釗

銅獎

5C

曾燁曦

優異獎

5B

李玟慧

5B

陳心怡

參與獎

5A

李卓頤

5B

劉奕然

5B

向宣宜

5C

譚曉琪

5C

李秋漩

P.5

Gold Award

5B

Gan Tian

Silver Award

5D

Tang Yuen Kiu

Bronze Award

5C

Lee Chau Suen

Merit Award

5A

Lee Cheuk Yee Cheney

5C

Lam Shing For

5C

Li Sze Wai

5C

Tan Hiu Ki Angel

5D

Chu Chun Yu

Participation Award

5C

Chiu Tsz Wing

5C

Wong Jing Xin

5B

CHAN SUM YI

5B

FENG BOBO

5B

LIU YIRAN

5B

WANG SO KI

5B

XIANG SUEN YI

5B

ZHANG HAORONG

5D

Chu Chun Lam

5D

Zeng Ching Yi

六年級

金獎

6B

伍賀東

銀獎

6B

施政屹

銅獎

6B

潘嘉懿

P.6

Gold Award

6B

Wang Sheung Ham

Silver Award

6B

Ma Ka Shing

Bronze Award

6A

Mo Kam Hin

Merit Award

6A

SARINAS, BRENT DANIEL ARANAS